سوالات متداول

چرا از سایت رزرواسیون اطاق آبی برای رزرو استفاده کنیم؟

اطاق آبی سایت رزرو هتل و اقامتگاه و تور و ترنسف و اجاره خودرو است. می‌توانید با دسترسی به بانکی از اطلاعات هتل‌های کاشان، اعم از قیمت، مشخصات و موقعیت جغرافیایی در کوتاه‌ترین زمان، بهترین و مطمئن‌ترین انتخاب را انجام دهید. همکاران ما در اطاق آبی پشتیبان رزرو شما خواهند بود تا در صورت بروز هرگونه مشکل یا سوال در همین زمینه شما را همراهی ‌کنند. با رزرو محل اقامت خود در اطاق آبی، با اطمینان سفر کنید.

چگونه می‌توان در اطاق آبی ثبت نام کرد؟

کاربران محترم می‌توانند با وارد کردن ایمیل، شماره تماس و رمزی اختصاصی برای ورود به بخش کاربری خود در سایت عضو شوند و در هر زمان برای رزرو مورد نظر، از همان نام کاربری و رمز عبور جهت ورود به سایت استفاده کنند.

آیا اطلاعات اقامتگاه‌ها که بر روی سایت قرار گرفته شده، درست بوده و قابل استناد است؟

اطلاعاتی که بر روی سایت قرار داده شده، توسط کارشناسانی متخصص جمع آوری و تدوین شده اند. این اطلاعات از سمت هتل‌ و اقامتگاه‌ها اعلام شده و قابل استناد است.

آیا هر شخص می‌تواند برای دوستان و بستگان خود رزرو انجام دهد؟

بله، تنها با اعلام نام یکی از مسافرین به عنوان سرپرست می‌توان رزرو مورد نظر را انجام داد.

در صورت مواجه شدن با مشکل در زمان رزرو چه کاری باید انجام داد؟

در صورت بروز هرگونه مشکل در زمان رزرو با همکاران واحد پشتیبانی اطاق آبی (با شماره تلفن 09371515301 ) تماس حاصل فرمایید.

مبلغ درج شده و قابل پرداخت، کل هزینه‌ای است که باید پرداخت کرد؟

بله، در زمان رزرو مبلغی که نمایش داده می‌شود، کل هزینه‌ای است که باید پرداخت شود.

قیمت‌های روی سایت ممکن است تغییر کند؟

بله، در صورت تغییر قیمت از سوی هتل، قیمت مندرج بر روی سایت تغییر پیدا خواهد کرد. این تغییر بر اساس تغییر فصل صورت می‌پذیرد. صنعت توریسم در شهرهای مختلف طبق تغییرات آب و هوایی‌شان، تغییر می‌کند. در واقع اقامت در این شهرها در فصول مختلف، دارای قیمت‌های متفاوتی است.

واچر چیست؟

رسید پرداخت و تاییدیه رزرو را "واچر" می‌گویند. واچر پس از پرداخت از سوی سیستم رزرواسیون اطاق آبی صادر می‌گردد و در اختیار رزرو‌کننده قرار خواهد گرفت.

در صورت رویت پیام پرداخت ناموفق چه اتفاقی رخ خواهد افتاد؟

در صورت مشاهده خطای پرداخت ناموفق از سوی درگاه بانک تا 72 ساعت کاری مبلغ پرداختی به حساب مسافر بازخواهد گشت. در صورت رویت هرگونه مشکل و مغایرت می‌توان با مراجعه به بانک صادرکننده کارت بانکی، مشکل را پیگیری کرد.

برای ورود به اقامتگاه (Check in) چه مدارکی لازم است؟

برای ورود به محل اقامت مدارکی نظیر شناسنامه و کارت ملی لازم بوده و برای افراد متاهل همراه داشتن شناسنامه الزامی است.

آیا می‌توان زودتر از موعد مقرر به محل اسکان خود وارد یا دیرتر از زمان اعلام شده خارج شد؟

برای حل این مشکل باید با رزرواسیون اقامتگاه هماهنگ شود تا در صورت خالی بودن اقامتگاه و پرداخت هزینه اضافی از اتاق مورد نظراستفاده گردد.

آیا نظرات مسافرین در اطاق آبی جایگاهی دارد؟

اطاق آبی برای نظرات مسافرین گرامی ارزش ویژه‌ای قائل بوده و در صورت مطابقت با "قوانین درج نظرات" آن‌ها را برای دیگر مسافرین به نمایش می‌گذارد. اطاق آبی تصمیم دارد تا تجربه دیگر مسافرین را برای کاربران سایت بازگو کند تا مطابق انتظارشان اقامتگاه مناسبی را انتخاب کنند.

کد رزرو اطاق آبی چیست؟

کد رزرو آنلاین ، شماره‌ای یکتا و خاص است که در صورت بروز هر گونه مشکل و سوال می‌توان با اعلام آن کد به واحد پشتیبانی اطلاعات لازم در رابطه با پیگیری رزرو و مواردی از این قبیل را به این واحد انتقال داد و در کمترین زمان پاسخ صحیحی دریافت کرد.

آیا تغییر مشخصات مانند نام نفرات یا تاریخ اقامت امکان پذیر است؟

برای تغییر مشخصات مسافرین می‌توان با بخش پشتیبانی هماهنگی لازم انجام شود ولی برای تغییر تاریخ اسکان یا اقامتگاه مورد نظر لازم است رزرو پیشین کنسل گردد و رزرو جدیدی ثبت شود.

در صورت فراموش کردن جزییات یا گم شدن واچر چه کاری می‌توان انجام داد؟

هر فرد با مراجعه به بخش لیست سفارشات در قسمت کاربری خود، پیشینه سفارشات خود را می‌تواند مشاهده کند. در صورت نداشتن رمز عبور یا فراموش کردن نام کاربری، با بخش پشتیبانی تماس حاصل کرده و با اعلام کد ملی مسافران می‌توان واچر خود را دوباره دریافت کرد.

علت تکمیل توضیحات در زمان ثبت سفارش چیست؟

در صورت وجود هر گونه ملاحظات خاص و ویژه در خصوص شرایط استقبال، اتاق و... مسافران گرامی می‌توانند در این قسمت به آن اشاره کنند تا همکاران اطاق آبی به اقامتگاه مورد نظر انتقال دهند.

در صورت عدم موجودی اقامتگاه چه مراحلی طی خواهد شد؟

در زمانی که اقامتگاه مورد نظر ظرفیت خالی نداشته باشد، همکاران پشتیبانی ما با کاربر تماس حاصل خواهند کرد. در این زمان برای تغییر محل اقامت می‌توان از گزینه تغییر سفارش استفاده کرد تا به صفحه جست و جو باز گردند.

چرا دربرخی موارد با وجود امکان ثبت رزرو، پس از بررسی، پیام عدم موجودی نمایش داده می شود؟

- عدم هماهنگی مسئولین رزرواسیون اقامتگاه ها در اعلام ظرفیت و تعیین تعداد اتاق های موجود هتل و اقامتگاه ها در تاریخ مورد نظر - اعلام موارد خاص نظیر خرابی ها و مشکلات تاسیسات در زمان قطعی کردن رزرو - قرار گرفتن رزرو در بازه های پیک و ایجاد مشکل در جدول ظرفیت رزرو هتل؛ به این معنا که ممکن است مسافر در ایام تعطیلی سه روزه ، برای دو روز رزرو ثبت نماید و هتل فقط رزروهای سه روزه را تایید نماید. - اعلام اتمام ظرفیت، لحظاتی پیش از ثبت رزرو - خالی نگه داشتن ظرفیت برای رزرو جاری که در حال قطعی شدن است. - موارد امنیتی نظیر ورود مقامات بلندپایه و یا موارد پیش بینی نشده

آیا اطلاعاتی که در مورد هتل ها آمده است قابل اعتماد می باشد؟ مثلا عکس یک هتل شیک را برای یک هتل قدیمی گذاشته باشند؟

تمامی اطلاعات ارائه شده، توسط خود هتلها اعلام شده است؛ ضمن این که کارشناسان ما نیز پس از بررسی و تایید صحت اطلاعات اقدام به بارگذاری می نمایند و اگر مواردی خلاف واقعیت وجود داشته باشد حذف می گردد.

آیا قیمتی که در قسمت رزرو مشخص شده است مبلغ نهایی است؟ یا مبلغ اضافه ای باید پرداخت گردد؟

همانگونه که ملاحظه می فرمایید در صفحه اصلی هر هتل قیمت های نهایی آن لحاظ شده است و با مشخص نمودن تعداد شب اقامت و تاریخ ورود، در قسمت رزرو قیمت نهایی با احتساب سرویس، مالیات بر ارزش افزوده و عوارض شهرداری محاسبه می گردد. لیکن هیچ هزینه ای تا مرحله آخر اضافه نخواهد شد البته هزینه آنچه که رزرو نموده اید و در تاییدیه شما یا همان واچر قید شده است مانند استفاده از مینی بار، رستوران، خشکشویی، استخر و ... به صورت مجزا دریافت می گردد. در غیر اینصورت قیمت‌های مشخص شده عیناً مطابق قیمت‌های اصلی هتل است و در این میان شما هیچ کارمزد یا وجه اضافه ای پرداخت نمی کنید

اگر در هنگام پرداخت شبکه بانکی قطع شود و پرداخت ناموفق شود چه اتفاقی می افتد؟

معمولاً بدترين حالتي که ممکن است به وقوع بپيوندد اين است که پول از حساب شما کسر شود، ولي به حساب فروشنده واريز نشود اما نگران نباشيد. در اين حالت معمولاً پول شما در حساب هاي واسط بانک است. نهايتاً خود بانک مي بايست مغايرت ها را رفع کند. منتظر بمانيد و اگر تا 48 ساعت پول به حسابتان برگشت نخورد، آنگاه با پشتيباني سامانه و يا بانک عامل پرداخت اينترنتي تماس بگيريد تا مغايرت برطرف شود.

چه دلایلی وجود دارد تا بتوان به این وب سایت اعتماد کرد؟

اطلاعاتی که در این وب سایت جمع آوری شده است آخرین اطلاعات مربوط به هر هتل می باشد شما بازدید کننده محترم پویا بودن این وب سایت را می توانید به روشهای گوناگون لمس نمایید لیکن می توانید به اطلاعات فوق اعتماد نموده و اگر نیاز به راهنمایی بیشتر دارید از طریق پشتیبانی وب سایت استعلام نمایید. در حقیقت یک تیم در حال نگهداری و پشتیبانی این وب سایت هستند.